Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den psích sportů

27. 10. 2008

V neděli jsme se vydali vlakem do Nymburka. Proč? Pořádal se tam den psích sportů. A tam jsme se členy H.B.G. nesměli chybět:-) Přes raní mlhu a nepříjemnou zimu panovala na cvičáku přátelská atmosféra a psi i psovodi měli k dispozici širokou paletu činností, kde se mohli vyřádit. Od agility, frisbee, obran až po dogdancing či základy obedience.

Obrazek

Drtivou většinu instruktorů jsem znala z letního tábora v Kácově. S Portem jsme si zkusili agility, kde opět projevil svojí lásku k tunelům:-) a já se dozvěděla další rady a připomínky k mému vedení na parkuru. Bojujeme s odložením...no vlastně se vším, ale já to nevzdávám:-)

Největší zážitek pro pana Putýho byly ale obrany, kde mohl vybít svoji energií a dravost. Udělal mi velkou radost, protože na figuranta štěkal, což v Hradci nedělá a sotva vydá hlásky. Poznala jsem i větší zkušenost figuranta. Chtěl aby aktivitu vyvíjeli psi a né on. S tím jsme problém neměli. Port ale překusuje a na tom se musí pracovat.

Obrazek

Na závěr jsme si zablbli a procvičili nějaké cviky z dogdancingu. Moc jich neumíme, ale učím ho to jen pro zábavu a spousta prvků se používá i na parkuru, takže je pořát co dělat.

Spousta fotek je u Aničky a nějaké se objeví i na webu ZKO Nymburk.